Zespół lekarzy specjalistów

Jesteśmy nowocześnie wyposażonym centrum medycznym w Żorach, które tworzą lekarze w pełni oddani pacjentom oraz zaangażowani w proces leczenia.

Zespół lekarzy specjalistów

Szeroka oferta usług medycznych

Wybierając Multi-Med Klinikę w Żorach otrzymują Państwo dostęp do ponad 20 specjalistów w jednym miejscu.

Szeroka oferta usług medycznych

Sprawdź czy możemy Ci pomóc

Zobacz pełną ofertę usług medycznych naszej kliniki.

Sprawdź czy możemy Ci pomóc

Diagnostyka bezdechu sennego

Diagnostyka bezdechu sennego

Chrapiesz, a Twoje chrapanie przeszkadza innym? Masz przerwy w oddychaniu w czasie snu, a bliscy niepokoją się o Ciebie?

Czy odczuwasz w ciągu dnia senność, zmęczenie, masz problemy z koncentracją?

A może rozpoznano u Ciebie nadciśnienie tętnicze, a Twoje ciśnienie trudno opanować lekami? Cierpisz na zaburzenia rytmu serca niepoddające leczeniu ?

Przebadaj się w kierunku bezdechu sennego !

Bezdech senny- czym jest i czym grozi

Obturacyjny bezdech senny (OBS) to poważna i niebezpieczna choroba, która prowadzi do zaburzeń snu, a w konsekwencji do niedotlenienia organizmu i uczucia ciągłego zmęczenia w ciągu dnia. Nieleczony może mieć groźne skutki dla zdrowia, a nawet życia chorego. OBS jest istotnym czynnikiem ryzyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego takich jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie płucne, udar mózgu czy nagła śmierć sercowa.

Przyczyną OBS jest zapadania się w trakcie snu wiotkich tkanek gardła przy zachowanej pracy mięśni oddechowych. Najczęstszym objawem, bezpośrednio skłaniającym pacjentów do wizyty u lekarza, jest głośne, nieregularne chrapanie, zakłócane przerwami w oddychaniu. Wentylacja płuc jest nieświadomie wstrzymywana nawet kilkadziesiąt razy w ciągu każdej godziny snu, na co najmniej 10 sekund, co daje kilkaset takich epizodów w trakcie jednej nocy.

Leczenie bezdechu sennego to konieczność

Leczenie OBS zmniejsza się nie tylko objawy senności, ale przede wszystkim redukuje ryzyko wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych, znacząco obniża ciśnienie tętnicze, redukuje liczbę zdarzeń arytmicznych, zmniejsza ryzyko incydentów mózgowych. U chorych z napadowym migotaniem przedsionków sprzyja utrzymaniu rytmu zatokowego.

Poligrafia w Multi-Med Żory to badanie snu, które możesz przeprowadzić przez jedną noc w domu z wykorzystaniem aparatu Alice NightOne Philips


Dlaczego akurat my ?

Doświadczenie

Doświadczenie

Wypracowane i sprawdzone metody leczenia chorób skóry z zakresu chirurgii i dermatochirurgii.
Dostępność

Dostępność

Zapewniamy dostęp do lekarzy wielu różnych specjalizacji - wszystko na miejscu.
Nowoczesność

Nowoczesność

Nowoczesny innowacyjny sprzęt medyczny, na którym pracują nasi lekarze.
Przejdź do góry

Stosujemy pliki cookies.

Więcej szczegółów